A szaniterek minden otthonban, közintézményben, épületben megtalálhatók. Ezek azok a berendezések, amelyek elengedhetetlenek a mindennapos higiéniához, hiszen nélkülük nem tudnánk fürdeni, tisztálkodni vagy egy pohár vizet meginni a csapból.
Korábbi cikkünkben a ceglédi fürdőszoba szaküzletet mutattuk be. Elmondtuk, hogy hol van a bemutatótermünk, és hogy miért érdemes ellátogatni hozzánk. Ezúttal a szaniterekről esik szó. Eláruljuk, hogy mi tartozik ezek közé, és miért érdemes a régi darabokat, új, modern kivitelre cserélni.
Mik azok a szaniterek?
Minden otthonban és épületben megtalálhatók. Nincs olyan nap, hogy ne használnánk többször is ezeket eszközöket, hiszen elengedhetetlenek a személyes higiéniához. A szaniterek közé tartozik például
- a vécécsésze,
- a mosdó,
- a mosogató,
- a kézmosó,
- a zuhanykabin,
- a fürdőkád,
- a csaptelep,
- sőt még a bidé is.
Ezek a berendezések tehát elhagyhatatlan elemei otthonunknak, jobban mondva a fürdőszobánknak (és egy kis része a konyhának). És mivel rendszeresen használjuk is ezeket, ezért fontos, hogy megbízhatóak, esztétikusak és egyúttal hatékonyak is legyenek.
Több, mint egyszerű tárgy
A szaniterek nemcsak a mindennapos használatuk miatt fontosak, ennél sokkal nagyobb szerepet töltenek be mindennapi életünkben. Lássuk, hogy miért érdemes ezekre nagy hangsúlyt fektetnünk, ha építkezünk vagy fürdőszoba felújítást tervezünk.
Sokat számít a megjelenés
Nagyban meghatározzák az adott helyiség hangulatát, és ezzel együtt az általános közérzetünket is. Fontos az összhang, ezért nem mindegy, hogy mennyire harmonizál a kézmosó a zuhanyrózsával, vagy a mosdó a káddal és a vécécsészével. Stíluskavalkád helyett érdemes színben és dizájban is összeillő darabokat választanunk.
Gazdaságos vízhasználat
A modern berendezéseket úgy alakítják ki a gyártók, hogy minimalizálják a vízfogyasztást, miközben mindezt felhasználóként mi szinte észre se vegyük napi használat során. A megtakarítás azonban a vízszámlánkon jelentkezik. De hogyan érik ezt el? A vécék esetében például olyan öblítéses rendszereket használnak, amelyek kevesebb vizet fogyasztanak, mégis ugyanolyan hatékonyan tisztítják a vécét, mint a hagyományos társaik.
Könnyen karbantartható
A modern szaniterek mellett szól az is, hogy egyszerű a karbantartásuk, könnyebb a tisztításuk is. A felületükön kevésbé tapad meg a kosz és a vízkő, de amennyiben mégis megjelenik a szennyeződés, az eltávoltítása szinte gyerekjáték. A bevonatok és speciális anyagok ellenállnak a vízkőnek és egyéb lerakódásoknak, így hosszabb ideig megőrzik a szépségüket.
Viszlát baktériumok!
Sőt! Ma már olyan változatokat is beszerezhetünk, amelyek felülete antibakteriális bevonattal rendelkezik, így durva fertőtlenítőszerek nélkül is higiénikus marad a fürdőszoba. Ez nagy előny lehet például a kisgyermekes családoknál, ahol fontos a baktériummentes környezet.
A legtökéletesebb kényelem
Ha a fürdőszobáról van szó, akkor a vécé bizony hangsúlyos szerepet kap. Ez nem véletlen. Valljuk be, elég sok időt töltünk itt, olykor a telefonunkat nyomkodva, olykor a gondolatainkba mélyedve. Egy kényelmes, esztétikus és funkcionális illemhely ezért igazán barátságos lehet a mindennapokban. Mint jelenet ez pontosan?
Függeszteni, vagy nem függeszteni?
Ideje felfüggeszteni maradi álláspontunknak, miszerint egy vécének már nincs hova fejlődni. És ezt a felfüggesztést most szó szerint vehetjük! A modern vécécsészék többsége ma már függesztett kivitelben készül. Ez nem véletlen: ez a típus ugyanis higiénikusabbnak mondható a hagyományos változathoz képest. A magyarázat egyszerű: mivel a vécének nincs lába, nem érintkezik a földdel, azaz nincsenek rejtekhelyek ahol a por és a kórokozók megtelepedhetnének. Ráadásul a láb hiányában a vécé alatti terület rendkívül könnyen tisztítható, hiszen egyszerűen hozzáférünk a kényes területhez. A függesztett vécék emellett esztétikusabbak és modernebbek is, mint a hagyományos társaik és tágasabb térhatással ajándékozzák meg mellékhelyiségünket.
Volt szag, nincs szag
A vécéhelyiségek vagy fürdőszobák kardinális kérdése a szagok eltávolítása. Minél előbb tűnnek el a kellemetlen illatok használat után, annál jobb. Erre ma már többféle megoldás is létezik, ilyen például a nyomólapokba „rejtett” szagelszívás. Remek találmány! A lényege, hogy egyenesen a vécécsészéből szívja ki a szagokat, a nyomólapba épített szűrőn keresztül megszűri azt, majd a tiszta, szagmentes levegőt visszaengedi a helyiségbe. Amennyiben ezt a megoldást választjuk, akkor mindenképpen olyan csészét keressünk, amely kompatibilis a nyomólapba helyezett szagelszívóval.
Nincs több lecsapódás
Kivel ne fordult volna már elő, hogy a vécédeszka kicsúszott a kezéből és egy hatalmas koppanással landolt a csészén? Ez nemcsak azért kellemetlen, mert nagyon hangos, hanem azért is, mert a csészén megbújó apró cseppek szétfröccsenhetnek. Mindez könnyen elkerülhető a lecsapódásgátló használatával. Így a vécédeszka finoman, csendesen záródik le, megelőzve a hangos koppanást és a cseppek szétszóródását. Lecsapódásgátló vécéülőkét ma már egyre több helyen beszerezhetünk.
Segítünk a választásban!
Legyen szó vécéről, zuhanyrózsáról vagy kádról, elengedhetetlenek az otthonunkban. A jól megválasztott berendezések hosszú évekig a fürdőszobánk ékei lehetnek.
A Buda-Házépítő Kft. kínálatában sokféle, magas minőségű szaniter terméket találsz. Sőt, igény esetén segítünk is segítünk kiválasztani az elképzelésednek leginkább megfelelő darabokat, hogy fürdőszobád olyan legyen, amilyennek megálmodtad!
A szanitereinket beszerezheted a Buda-Házépítő webshopjában, valamint ceglédi szaküzletünkben.